• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Ajanda
  • Arama
  • Yardım

• Konuyu Oyla:
    • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    Silkroad Online Launcher Çalışmayı Durdurdu Hatasının Çözümü!
    Exclamation 
    Silkroad Online Launcher Çalışmayı Durdurdu Hatasının Çözümü!

Anlatacağımız çözümler sadece launcher da iken karşımıza çıkan sro_client.exe veya Silkroad Online Launcher çalışmayı durdurdu hatasının çözümüdür. Oyundayken masaüstüne attığındadaki hata bu çözümlerle giderilemez. Bu hatalar genel olarak vista ve windows 7 de karşımıza çıkar, çözümler ise özellikle vista için uygulanmaktadır. Windows 7 de aynı problemi yaşayanlar da aşağıdaki çözümleri deneyebilir.

1) Eğer pc nizde anti virüs yüklüyse, önce oyunu kaldırın, anti virüsü kapatın, oyunu tekrar indirip tekrar kurun, sorun düzelmezse 2. etaba geçin.

2) Eğer pc nizde anti virüs uygulaması yüklü değilse, aşağıdaki adımları izleyin;

ADIM 1 : Bilgisayarım > Sağ Tuş > Özellikler
    ADIM 2 : Gelişmiş sistem ayarları.
    ADIM 3 : Gelişmiş > Ayarlar
    ADIM 4 : Veri yürütme engellemesi > Ekle
    ADIM 5 : Silkroad'ın bulunduğu klasörü açarak C:\Program Files\SRO\ (Veya Nereye Koyduysanız) altında bulunan sro_client.exe ve silkroad ' ı gözattan seçip ekliyoruz.
    ADIM 6 : Bu işlemleri uyguladıktan sonra problemin giderilmiş olması gerekmektedir. Eğer problem giderilmediyse ADIM 7 yi izleyin.

ADIM 7 : Başlat > Çalıştır > cmd ' açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki kodu olduğu gibi yazıyoruz :

PHP Kod:
    bcdedit.exe /set {currentnx AlwaysOff 

Kodu çalıştırmak için yönetici olanız gerekir diye bir hata verirse, cmd yi açarken sağ tuşla tıklayıp yönetici olarak çalıştır dememiz sonrasında ise bu kodu yazmamız gerekiyor.

ADIM 8 : Bilgisayarı yeniden başlatın.

İyi oyunlar,
    Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi